Život nám ovlivňuje naše chování! Pravda nebo mýtus?

Chtěl bych se s vámi podělit o svůj víkendový zážitek. Byl jsem totiž účastníkem velmi vzácného školení. Speciálním hostem tohoto školení byl izraelský lékař Jonathan Yarom. Dr. Yarom je sportovní lékař, odborný ředitel centra MEDIX pro sportovní lékařství v olympijském komplexu v Tel Avivu. Je členem izraelského národního olympijského výboru a také pracoval jako ředitel pro sportovní medicínu v ústavu Wingate Institute. Dr. Yarom léčí aktivní sportovce, od mistrů světa a olympijských medailistů po amatéry, a intenzivně se zabývá preventivní medicínou z hlediska fyzické aktivity a wellness.

20140308_150234Kačenka se Zuzkou nemarnily a odchytly ho pro společné foto. Humor mu nechyběl, když řekl, že jedna žena je super, ale dvě je mnohem lepší 🙂

 

Nutno říci, že tento pán byl velmi sympatický a rozhodně věděl, o čem mluví. Hned na začátku jeho prezentace mě zasáhla jedna jeho myšlenka. V podstatě mluvil o tom, co už dávno vím a říkám svému okolí, ale v jiných slovech, než to sdělil on nám. A tyto jeho slova mě velmi zasáhly. Řekl nám, že největší část našeho života nám ovlivňuje naše chování. A představte si, že až z 40%. Možná znáte sami mnoho situací ve vašem životě, kdy chcete něco říci, ale nemáte na to to správné slovo. Já dnes a denně vysvětluji lidem, jak by si mohli zlepšit své zdraví, kondici a postavu. Kolikrát jsem však hledal to správné slovo, jak bych jim vyjádřil jednoduše to, co musí změnit, aby dosáhli svého vysněného cíle. A na tomto školení to bylo řečeno. Jestliže ve svém životě budete chtít udělat pozitivní změnu, tak vždy budete muset změnit své chováni. A hlavně to, jak se chováte sami k sobě.
Pojďme si teď říci pár čísel, které nám byly sděleny.

Jaký má vliv sport na náš zdravotní stav a na prevenci?

Co se může stát, jestliže cíleně budeme sportovat 3 krát až 4 krát týdně po 30 minutách?

Ženy si snižují riziko vzniku rakoviny prsou až o 50%.

Je to prevence proti vzniku rakoviny tlustého střeva až o 40%.

Je to prevence proti depresím.

Lidé, kteří sportují, tak mají rychlejší zotavování – až o 30%.

Co to pro nás znamená? Jestliže sportujete, tak jako já, tak teď jste si jen potvrdili, že děláte jen dobře. Ale pokud nesportujete a teď jste si přečetli tato čísla, máte na výběr!!! Buď nezačnete sportovat, a tím si zvyšujete riziko k těmto nemocem anebo změníte své chování sami k sobě a postupně sport začnete zavádět do svého života.

Díváte se rádi na televizi? Trávíte u ní hodně času? Co když vám řeknu, že pokud denně sedíte více jak 3 hodiny u televize, tak si zvyšujete o 80% pravděpodobnost vzniku diabetes! Toto pro mě bylo šokující číslo. Jestli tedy sedíte rádi u televize, tak tento televizní čas aspoň z půlky věnujte do nějaké sportovní aktivity.

Musím také podotknout velmi důležitou věc. Hodně totiž slýchávám „ já jsem na to už starý/á!“ Studie prokázaly, že lidé, kteří začali silově sportovat nad 75 let měli nárůst svalstva až o 150%. Ano, nepřeklepl jsem se, toto číslo je správné. Nikdy není pozdě začít!

Máte-li ve svém životě něco, s čím nejste spokojeni a rádi byste to změnili, zeptejte se sami sebe. „Odpovídá mé chování tomu, čeho chci dosáhnout?“ Bude-li vaše odpověď ano, tak jen vydržte a výsledky přijdou. Ale pokud je odpověď ne, tak si položte další otázku. „Co hned od zítřka změním ve svém chování, abych dosáhl svého cíle?“ A vše si napište na papír. Nezměníte-li nic ve svém chováni, budete mít vždy to, co teď máte. Pan Jonathan Yarom nám řekl. „Smysl života je umřít mladý co nejpozději.“ A má naprostou pravdu. Můžeme mít 80 let, ale cítit se můžeme na 40 let, žít celý život aktivně, plnohodnotně a nebýt na nikom závislí.

Doufám, že jsem vám dal aspoň malého broučka do hlavy a zamyslíte se nad svým chováním. A pokud se rozhodnete ho měnit a nevíte si v začátcích rady, tak se podívejte na aktuální  akce, které se konají v našem centru Radosti. A třeba tam najdete něco, co vás zajímá, koresponduje s vaším cílem, což může být vaše startovací čára. Rádi vás na některé z našich akcí uvidíme.

Toto školení bylo plné informací a životní filozofie. A já jsem neuvěřitelně vděčný, že jsem se vydal cestou preventivního životního stylu a můžu být společně s celým týmem centra Radosti proškolován takovými lidmi, kteří jsou opravdu kapacity ve svém oboru a záleží jim na zdraví člověka. Tyto informace pak můžeme předávat naším klientům, přátelům a společně díky těmto školením jim můžeme měnit životy a vyvolávat radost v srdci.

Mějte krásné dny plné radosti a těším se na vás u dalšího článku, nebo na některé akci centra Radosti.

Honza

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *