Věříme, že pro vás budeme inspirací 
i partnery
na vaší cestě za zdravějším 
životním stylem.

Kontakt

Předseda:
Zuzana Váňová 
Tel: 725 447 298
E-mail: info@centrumradosti.cz

Hlavní organizátor závodu River Run Trail:
Ing. Marek Zahornadský

tel: 608 359 159
e-mail: m.zahornadsky@email.cz

 

O nás

V našem krásném městě Frenštátě pod Radhoštěm, jakoby stvořeném pro zdravý životní styl a sportování, založilo pár nadšenců Wellness Centrum Radosti – vzdělávací centrum zdravého životního stylu, kde se lidé učí zdravě se stravovat, efektivně sportovat a skvěle vypadat. Do centra přicházejí lidé, kteří mají nadváhu i podváhu, nejrůznější zdravotní komplikace, ale i lidé hledající prevenci.

Inspirujeme především ty, kteří chtějí dosáhnout ideální váhy, dobrého zdraví, vnitřní spokojenosti a šťastného života. Zaměřujeme se komplexně na oblast výživy, pohybu a psychiky. Hlavními pilíři práce s klienty našeho Wellness Centra Radosti jsou kurzy správného stravování a psychické pohody s názvem Jídlo jako radost, kurzy zaměřené na 4 pilíře šťastného života (prosperita, šťastné vztahy, profese, čas pro sebe) s názvem Kurz úspěchu a cvičení s vlastním tělem pro každou věkovou kategorii s názvem Fit klub.

Klienty nejen vzděláváme, ale také vedeme ke každodenní praxi a díky tomu dosahují skvělých výsledků.

 

JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Možná že to nevíte, ale všechny naše návyky si vytváříme již v dětství.

Dvě sestry - Adéla a o dva roky starší sestra Zuzana - jednoho dne stály na křižovatce života, kdy musely udělat velké rozhodnutí, které jim naprosto změnilo celý život. A díky tomu změnily životy mnoha dalším lidem.

Sestry pochází z rodiny, kde se moc neřešila zdravá životospráva.  Jejich rodiče v té době řešili často nedostatek peněz. Mnoho surovin se proto pěstovalo na zahrádce. A tak byly vždy vděčné za to, co bylo. Měly krásné dětství, ale nedostatek, který  pociťovaly v jejich rodině a také ve společnosti, je neuvěřitelně ovlivnil. Možná že i vy si pamatujete na to období, kdy jste neměli takový výběr sladkostí a jiných pochutin, na mnoho potravin se čekalo ve frontách a byly nedostatkové. V restauracích smažený sýr s hranolky bylo sváteční jídlo a kvalitní čerstvé pečivo nebylo jednoduché koupit.

To vše bylo zřejmě ten hlavní důvod jejich přejídání. Jídlo byla známka hojnosti a blaženosti. Samozřejmě již velmi brzy pociťovaly úbytek energie, bolesti břicha, bolesti hlavy. A samozřejmě ruku v ruce s tím  i na svém těle viděly změny, které se jim moc nelíbily.  Ale neovladatelné chutě na jídlo byly silnější. Neuvědomovaly si, že únavu, bolesti hlavy a třepení nehtů ovlivňuje jejich nedobživotospráva. Všude okolo viděly, že takové problémy má skoro každý. Myslely si, že je to normální.

Když je bolela hlava nebo měly jiný zdravotní problém, vzaly si prášek, který téměř vždy zabral.

Asi si umíte představit, kam to vše vedlo. Zdravotní problémy se postupně nabalovaly, až obě dvě dospěly do bodu, kde jim už ani lékaři nedokázali pomoci. A to byl moment, kdy si konečně uvědomily, že je něco špatně, a začaly  hledat jinou cestu.

 

V té době  se seznámily s výživovými doplňky. I když byly zpočátku velmi nedůvěřivé, doplňky ze zvědavosti vyzkoušely. A stejně jako mnoho lidí, kteří vyzkoušeli potravinové doplňky, si myslely, že už po měsíci se stane zázrak. Nestal se! Naštěstí jim jejich kouč Tereza vysvětlil, že to není jen o doplňcích stravy. Vysvětlila jim,  že je třeba tělu vytvořit ty správné podmínky, a to nejen ve formě vitamínů a minerálů, které používaly, ale že jde o komplexní změnu životního stylu, což je vyvážená strava, pohyb a hlavně - změna nastavení psychiky. Informovala je o tom, že aby se jejich tělo mohlo vyčistit, „dovyživit“ a následně regenerovat, je důležité dát mu čas a být trpělivý. Vždyť také dlouhou dobu svá těla zanedbávaly. Uvědomily  si, jak díky potravinovým doplňkům, které jsou navíc i chutné, rychleji, jednodušeji a efektivněji dosahují svých výsledků v ozdravení toho nejcennějšího, co v životě mají, svých těl.

Velmi velkou zásluhu na tom, že  vydržely v nově nastoleném zdravém životním stylu, má náš kouč Tereza, která je vedla tím správným směrem a dokázala je podpořit i v těch nejslabších chvílích.

Jejich výsledky byly úžasné. Pochopily  totiž, že pokud chtějí být zdravé a úspěšné, musí dát na první místo SEBEa teprve pak můžou pomoci, díky inspiraci jejich z výsledků,  i ostatním lidem.

Nadchla je tato myšlenka, a proto se rozhodly otevřít Centrum ve Frenštátě p. R. a předávat své zkušenosti dál. Samozřejmě, že to chtělo velké odhodlání. Žádný začátek není jednoduchý, ale ony to zvládly. Překonaly veškeré obavy z odmítnutí a z toho, co si kdo o nich bude myslet. Prostě někde uvnitř sebe věděly, že to má smysl a že změna, kterou podstoupily, jim neuvěřitelně pomohla a pomáhá. A to nejen ve zdraví, ale i v psychice. 

Velmi brzy se k nim přidali dva mladí muži Honza a Jenda, kteří svůj životní styl také změnili. Oba měli skvělé výsledky jak s hubnutím, tak s nabíráním svalové hmoty. Myšlenka vést a inspirovat další lidi je tak nadchla, že se pustili také do práce a  do vedení firmy, která získala nový název - Centrum Radosti.

LÉČBA, NEBO PREVENCE

Od druhé světové války byl učiněn nesmírný pokrok v oblasti lékařské vědy a technologie. Byl však namířen více na léčbu akutních onemocnění, než na prevenci. Zároveň však také přišla změna životního stylu. Lidé se začali stěhovat z venkova do měst, čerstvý vzduch vyměnili za smog a pohyb za vysedávání u televize.

Místo abychom chodili do práce pěšky, jezdíme metrem nebo auty. Po druhé světové válce se také velice rozšířilo kouření cigaret, pití alkoholu a užívání drog. Z pohledu délky života  žijeme déle.

Ale žijeme kvalitně? Budeme trávit posledních dvacet let života v nemocnicích a léčebnách? To je to, co si přejeme? Nebo je to úplně něco jiného?

CO TEDY MŮŽEME UDĚLAT?

  1. Připusťme si větší zodpovědnost za péči o své zdraví.
  2. Nespoléhejme se na „akutní léčbu“, ale zaměřme se na prevenci.
  3. Řekněme životu „ano“.Není nutné umírat předčasně nebo trávit posledních dvacet let v nemocnicích.
  4. Postupně měňme svůj způsob života. Není to založeno na principu „buď všechno, nebo nic“.
  5. Zkoušejme jednu radost za druhou. Pokusme se získat někoho blízkého a přesvědčit ho, aby nám ve změně pomohl.
  6. Cvičme jednu radost za druhou a netrapme se, když uděláme nějakou chybu nebo vždy všechno nedodržíme.
  7. Klíčem k úspěchu je růst– to znamená, jít za světlem pravdy, tak jak se před námi otevírá.

Přejeme všem, kteří se rozhodli na sobě pracovat, silné odhodlání, trpělivost, sílu a hlavně spoustu radosti na jejich cestě k úspěchu.

více o našich koučích se dozvíte zde

V případě zájmu o konzultaci napište na tento email: info@centrumradosti.cz

Objednáte  si vstupní konzultaci s koučem ZDARMA.
Do 24 hod vás bude telefonicky kontaktovat kouč. Konzultace probíhá  po telefonu nebo v některém z Center Radosti.