Síla koučinku

Krásný den přátelé, rozhodla jsem se vám napsat o našich začátcích a kdo stojí za tím vším v pozadí. Má to jeden hlavní důvod, proč se chci s vámi podělit o mou zkušenost a to ten, že vím, že bez Terezky a Romana, o kterých vám chci napsat, by centrum Radosti neexistovalo a věřím, že ani by nebylo tak úspěšné.

Jak to vše začalo? ,,můj pohled“

Terezka je moje a mé sestry Ady sestřenice. Dá se říci, že jsme spolu vyrůstaly. Terezka k nám jezdila často na víkendy, trávily jsme společné chvíle. Terezka dělala sportovní gymnastiku a učila nás různé přemety a stojky. Mimochodem stojku umím ještě dnes. Věděly jsme o sobě spoustu věcí a máme spoustu společných  a skvělých zážitků.

Chtěla bych vám přiblížit jedno období. Na střední škole Terezka s gymnastikou skončila a během krátké chvíle přibrala 17 kilo. Nastala velká změna i našeho vztahu. Vnímaly jsme to se sestrou velmi silně, domlouvaly jsme se s ní na víkendy a vždycky následovala nějaká výmluva, proč nemůže a my si začaly dělat spoustu domněnek. Dnes víme, že za těmi všemi výmluvami, byl jen hluboký pocit nenávisti k sobě samé, nízké sebevědomí a souboj s váhou. Teri dnes říká ,, v té době bych byla ochotná vypít i savo, kdyby mi to  pomohlo zhubnout“.

V 19 letech Terezka potkala příležitost  wellness poradenství , kde se poprvé dozvěděla, že když chce zhubnout musí tělo čistit a dovyživit. Ucítila vnitřní naději a dala se do akce. S pomocí své poradkyně během 9-ti měsíců zhubla 17 kilo  a po obvodech skoro metr. 

foto před 2000OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnes je to 13 let, co se Terezka věnuje správnému životnímu stylu, práci na sobě a své rodině. Vedla několik kurzů správného stravování a díky jejím zkušenostem a velké inspiraci, jsme se rozhodly s Adou otevřít wellness centrum ve Frenštátě p. R. Naše první kurzy pod vedením Terezky měly velký úspěch a výsledky. Začaly jsme v nich vidět způsob, jak pomoci více lidem. V té době  se Terezce podařilo přirozeně otěhotnět a my měly 9 měsíců na to se osamostatnit.

Tady nastupuje umění koučinku a retrospektiv s Romanem

Kdo je Roman? V té době se s Terezkou poznávali a z jejího vyprávění se zdál Roman jako zajímavý člověk.Mé první setkání s Romanem bylo velmi zajímavé. Pamatuji si spoustu otázek, kterými mě bombardoval. Nebyla jsem zvyklá, že někoho zajímá hlubší podstata věci vzhledem k mé osobě.  Tyto otázky mě nutily přemýšlet o mé osobě a pamatuji si, že to bylo pro mě velmi nepříjemné. Když náš rozhovor skončil, myslela jsem si, že je divný. Po čase si mo

Co je koučink a kdo je kouč a koučovaný?

Můj pohled : koučink je způsob, metoda, kterou si můžu odpovědět na spoustu problémů, ukazuje úhly pohledu, způsob, kterým najdu nadšení ve mě pro danou věc a práci.

Koučovaný je člověk, který ví a přistoupil na koučink. Vidí v koučinku smysl a pomoc sobě.

Kouč je člověk, který pokládá otázky. Věřím, že není jednoduché být koučem a to z jednoho důvody. My lidé, jsme děláme jednu věc, rádi dáváme lidem rady o kterých jsme přesvědčeni, že jsou pravda. Profesionální kouč nedává rady a neříká Vám co máte dělat.

 

a porodit zdravá dvojčátka Jeníčka a Mařenku se skvělou porodní váhou a bez žádných problémů.

 

Dlouho jsem nechápala, proč si psát svůj blog, jedna stránka věci byla ta, že mě psaní moc nejde a druhá proč bych to měla vůbec dělat. Postupem času jsem si uvědomovala, že spoustu z nás máme již počítač a připojení k internetu a tím přístup ke spoustu informacím. 21.století jde dopředu. Roman a Terezky, kteří přispívali své poznatky do svého blogu zde a psali tam neuvěřitelné množství zajímavých příspěvků s oblasti výživy a wellness.

Když

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *