Rozhodnutí pro změnu je důležitější než tvoje IQ

Určitě každý z nás zažil, že když ho něco oslovilo nebo se pro něco nadchnul, tak měl potřebu popovídat si s někým a podělit se. V hlavě nám pak vznikaly myšlenkové operace, jaké by to bylo, kdyby to vyšlo, kdybych to zkusil …

Svým nadšením a úsměvem na rtech se člověk nejdříve podělí se svými nejbližšími. Vypráví s plnou dávkou energie a líčí svoje sny a cíle. Toužebně očekává podporu v rodině nebo od přátel či kolegů v práci.

Celkem běžně se stává, že dostaneme slovní sprchu v podobě„co kdyby, jak by, proč, nemá to cenu, co z toho, jsi blázen, kašli na to, co ti chybí.“

Většinou se topíme v názorech ostatních, přemýšlíme, zda mají pravdu. No zkrátka, spadla nám brada a nahlodávají nás a my můžeme znejistit. Když ovšem najdeme podporu, tak je to většinou vzácná výjimka. Je zajímavé, že těch negativních názorů je stále dost. To bude tím, že reakce u spousty lidí je podobná. Ale proč? Může to být ze strachu, z vlastního neúspěchu, ze závisti, z vypočítavosti apod. Každý má svůj úhel pohledu.

Ať už mají jakékoliv důvody, je to jejich vlastní názor, který je potřeba respektovat. Důležité pro nás je, nenechat se odradit v našem rozhodnutí. Proto nedovolme, aby naše touha po nové změně vyhasla. Raději pozvolna přikládejme, aby hořela pro nás. Mějme na paměti, že každá událost má svůj smysl. A když se na cestě objeví NEZDAR, tak se nelekejme, ale učme se z toho. Prohrát také můžeme i proto, že jsme uvěřili davu kolem sebe.

Proto vyjděme ze sterilního života a začněme brousit svoji píli, tvořivost, ať máme svoji radost. Pak naše zkušenosti a výsledky, které nám poskytly nový širší rozhled, můžou otevírat srdce dalším lidem a možná i těm, co měli kdysi strach či obavy.

Nezapomeňme vystoupit z davu a naočkovat svoje vnitřní rozhodnutí! Mějme svoji vakcínu stále při sobě! A ještě něco: „Obavy ostatních nás omezují, proto si stůjme za svým rozhodnutím.“ CO POSILUJEŠ, TO ROSTE. Mějme na paměti, že stejně rostou jak pozitivní tak i negativní myšlenky.

Závěrem můžeme konstatovat, že nejlepší je následovat to, co nám dělá radost, z čeho máme dobrý pocit. Zkrátka je dobré řídit se svým srdcem.

Navrhujeme udělat si pohodlíčko a provést revizi svých myšlenek. Poznáte, které myšlenky posilujete?

Podívejte se na webinář, který vás může inspirovat k rozhodnutí k vaší změně. Na Webináři jsme pozvali hosta pana Petra a jeho maželku Lenku. Petr toužil zhubnout 10kg a nakonec zhubnul 30kg a co na to Lenka? Přečtěte si jejich příběh a podívejte se na záznam webináře zde

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *