Retrospektiva s Romanem Šmiřákem

Když chceš jít rychle běž sám, když chceš dojít daleko, běž s někým.

AHA moment – ideálně takových momentů by měl člověk zažívat každý den spoustu, akorád v šumu každodenního života nejdou slyšet.

Roman Šmiřák

Jako kouč, mentor a lídr vybudoval a podpořil desítky úspěšných týmů po celé Evropě za posledních 10 let. Dopad těchto změn se měří v řádech miliónů EUR

Než začneme s retrospektivou Roman zjišťuje očekávání.

 • Jsem úplně na začátku a chtěl bych zjistit rady od těch, kteří jsou dál než já.
 • Chci se naučit se pracovat, ať nemusím chodit do práce kde nechci.
 • Chci zlepšit efektivitu.
 • Čtu spoustu inspirativních knih a chci se učit od lidí co ví jak.
 • Jsem tady proto, abych uměla říct svůj názor a nekoukala jen na druhé.
 • Chci se zlepšit v podnikání.
 • Chci, nejen postavit se na své nohy ale i umět na nich stát a kvalitně řešit svoje věci.
 • Chci si umět vyhodnotit své kroky
 • Jako typický dělník mám taky své sny a chci se posunout dál a zrealizovat je.
 • Chtěla bych zkusit jestli koučink funguje na puberťáky 🙂
 • Nejvíc v čem plavu je plánování.

Dnes je nás tady spousta a každý z vás řekl něco jiného a skupinově musíme najít to, co chceme řešit společně. Co by to mělo být? Když se podíváme na všechny ty body co vidíte společného?

POSUN, ZMĚNA, CÍL, CESTA – Jednoduchá agenda retrospektivy

DSC_0528

Příspěvek účastníka retrospektivy

Píše Ivan

Pro mě to bylo jméno plné otazníků. V představě jsem viděl chlapíka kolem padesátky nasáklého životní zkušeností. K mému překvapení se přede mnou objevil muž kolem třicítky plný vitality a sebevědomí s jasnou artikulací, zvučným hlasem a charismatickým smíchem. V úvodu mě zaujal jeho přirozený postoj k organizaci vztahů v týmu, a tím rozptýlil mé počáteční rozpaky. Najednou jsem si připadal jako bych byl s celou skupinou na jedné lodi, kde každý člen posádky má a zná svou roli nesmírně důležitou pro plynulý chod celku.

Můj cíl je jasný, Dnes: ,,Na sobě odvedu kus pořádné práce, nechávám se ovlivnit skupinou. Pro sebe si říkám, získané nové zkušenosti uvedu v život tak, že se změním a při první příležitosti je začnu používat ve svém životě. Aha, tak to je způsob jak si řídit svůj život. ,,Být hybnou silou změny“, pustit změnu do života, tvořit akce takovým způsobem, abych lépe a snadněji uspokojil své potřeby.
Jak zjistím jaké mám potřeby…, Nápad mám, spojím se svou nespokojeností ta je skvělý rádce. Jenomže kdyby to bylo tak jednoduché. S Potřebou jde ruku v ruce někdy i rozmarné Chci. Zatímco Potřeba mě drží na cestě a doprovází ji spolupráce, práce v týmu a zapojení do sítě vztahů. Rozmarné Chci vyžaduje, aby bylo o něj postaráno. Rozpoznat je mohu podle toho když, poznám jak jsem naladěný. Chci, aby mé potřeby uspokojovali ostatní, prudím, domáhám se, žadoním, předstírám… Chci nejedná! Chci nehledí na následky, hledá výmluvy. Uspokojuji-li svou Potřebu, znamená to, že držím zvolený směr, více se stabilizuji ve svém životě a síti vztahů s takovým to životem spojených, hledám způsoby jak dosáhnout cíle. Jsem lépe vybavený pro udržování svého života v rovnováze.
Retrospektiva byla zaměřená na změnu, posun či vylepšení postoje v oblasti práce na sobě, k práci s člověkem či týmem lidí, ke komunikaci, zdraví, prodeji. Všechny tyto oblasti byli úzce spojené s potřebami. Jedno z významných míst v oblasti prodeje bylo vyvolání potřeby. Teda pro mě to byla úplná novinka, takové nové dveře do života, nástroj, kterým lze dosáhnout třeba nových vztahů či finanční nezávislosti. Velice zajímavá a praktická byla práce s představivostí – zvědomění cíle – a zhmotnění představy na papír.

Tři klobouky, tři role, aneb jak pracovat s klientem:
Role poradce – vyvolání potřeby, zjištění potřeb
Role kouče – umí najít motivaci, drží na cestě
Role prodejce – užívá si obchodu obchoduje s láskou.

Mezi podněty, které se mě vnitřně dotýkají patří i strach, protože mám v životě okamžiky, kdy zažívám pocit strachu. První co mě zaujalo překonat strach, tím jak jsem na motivovaný. Vážení čtenáři to je síla. Překonávám strach tím, jak jsem motivovaný. Když si představím jak bych fungoval zbavený strachu, tak s takovou výbavou se mi do života nechce. Při práci se strachem musí být nastavená zdravá rovnováha. Uklidnilo mě, když získal takovéto informace o strachu:

40% toho čeho se obávám se nikdy nestane, jsou to vlastní katastrofické scénáře – pro mě sláva s těmi pracuji a pokud nejsou aktuální pryč s nimi.
30% strachu se týká mé minulosti – je to takový tygr s papíru
12% jsou strachy převzaté od jiných lidí a o jiné lidi – co když
10% je strach z nemoci – pro mě je to životním stylem vypracovaná nemohoucnost, nevhodné potraviny a málo aktivního pohybu vede k …., ke zvýšenému zájmu o zdravý životní styl, péči o tělo a zájmu Herbalife:)
8% je zdravý strach, adrenalin, vzrušení, ochránce života

Závěr retrospektivy patřil individuální práci, vizi: Je prosinec 2014 jsem úspěšný v…
Postupnými kroky a denní, týdenní, měsíční retrospektivou lze dosáhnout vytyčených cílů

Přeji vám krásné letní dny
Autor Ivan Kilian

více foto zde

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *