Prosperita 2017 – zdraví a finance

Nový rok jsme zahájili workshopem prosperita (zdraví a finance), který je jedním ze čtyř pilířů šťastného života. Workshopy pořádáme proto, abychom si našli čas pro sebe, který nám v dnešní uspěchané době chybí.

Celý den jsme se věnovali sami sobě. A co jsme tedy dělali? Někteří si přečetli dopis se svými cíli z minulého roku a mohli si zhodnotit, na kolik se jim jejich cíle povedly. Slyšeli jsme čísla 50%, 70%..Spoustu lidí má cíle, ale jen málokdo si je napíše, aby si opravdu ujasnil, co chce a kam se mají jeho kroky ubírat. Odborníci na vědu o úspěchu vědí, že mozek je organismus usilující o splnění cíle. Ať dáte svému podvědomí jakýkoliv úkol, bude ve dne v noci usilovat o jeho dosažení.

Zásady psaní dopisu

  1. Poznat svůj životní cíl, určit si vizi a ujasnit si ji.
  2. Správně a detailně své cíle zformulovat
  3. Stanovit si měřitelné cíle, tak aby jsme výsledek mohli spočítat či vidět. Položte si otázku: “Jak poznám, že se cíl splnil?”
  4. Být pevně přesvědčený, že se to povede.
  5. Každý den usilovat o jeho dosažení – akce = reakce
  6. Pročítat si své cíle 3x denně…ano, 3x.

Naplnit všechny kroky nejspíš nezvládne úplně každý, a to je také důvod, proč nemůže být úplně každý v životě úspěšný.

Chcete li být šťastní, stanovte cíl, který bude řídit vaše myšlenky, osvobodí vaši energii a bude inspirovat vaše naděje.  Andrew Carnegie

Pro rychlejší dosažení cílů si můžete své cíle zhmotnit do podoby nástěnky vizí. Díky Lesům ČR jsme získali příspěvek na koberec, na který jsme se mohli pohodlně usadit a své nástěnky si vytvořit. Inspirujte se našimi nástěnkami!

Na závěr dne jsme si tradičně zacvičili fit klub s pomůckama, za které také vděčíme Lesům ČR.

Více foto zde

Zveme vás na další seminář Bylinky a my.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *