Pilíř šťastného života – Čas pro sebe

Čas pro sebe je téma, které mě provází celý život. Převážnou část života (ale jen teoreticky), praxe mi přišla do cesty až v mých 30. letech, kdy mi mimo jiné došlo, jak moc se sama sobě nevěnuji a jak se zanedbávám. Takže na konci roku jsem si dala předsevzetí, že to změním. I když jsem přesně nevěděla jak to změnit a co se bude dít, tak jsem si už dlouho uvědomovala, že síla myšlenky je nekonečná a že když jí budu věřit, tak se to prostě stane a ejhle …

Workshop zaměřený na třetí pilíř šťastného života – ČAS PRO SEBE

Dnes je neděle 2.srpna 2015 a já se nacházím na nádherném místě v podhůří Beskyd ve Frenštátě pod Radhoštěm, obklopená úžasnými lidmi se srdcem na dlani a programem šitým každému z nás na míru. Dnešní den se koná ve znamení uvědomování si sebe sama, najití sebe v sobě, pohlazení sebe sebou samým no prostě ,,ČAS PRO SEBE“

Skvělá organizace a naplánování každé části programu dne kouči z Wellness centra Radosti mi bylo opět velkou inspirací. Neuvěřitelně spontánním, láskyplným a velice profesionálním úvodním slovem nás přivítala koučka Katka, která mě hned ze startu opět přivedla k uvědomění si vděčnosti za dnešní den. Energicky a s úsměvem na kouče jsme zahájili neděli fit klubem. Pohyb pod širým nebem a nakopávající hudba prostě nemá chybu. Výborný koktejl a pokračujeme dál.

Kroužky radosti a sdílení svých prožitků, pro mě ze začátku byly trochu oříšek, ale velice brzy po tom, co jsem poznala Centrum Radosti, jsem si uvědomila jaká je síla v příbězích ostatních a jak velkou inspirací pro druhé mohou být. Chvilku nám trvalo než jsme se ve velkém kolektivu otevřeli, ale pod vedením koučů Zuzky a Adélky, příběhy z některých padaly úplně samy.

K času pro sebe patří samozřejmě i péče o naši pleť. Neuvěřitelně profesionálně a vtipně se tohoto úkolu ujali naši chlapi Tomáš a Marek. To jak si všichni kolem mě začali patlat pleťovou masku na obličej včetně mužského osazenstva pro mě byl opravdu zážitek. Při pohledu na Marka se zeleným „bahnem“ na obličeji mi došlo, jak osvobozující je dělat věci, které nejsou ,,normální“  Obličejová gymnastika s přivítáním amerického prezidenta byla jedním slovem boží!

Jídlo, které pro nás bylo průběhu dne nachystáno bylo jak jinak než výborné. Je úžasné jíst pokrm, o kterém víte, že je připraven s láskou a radostí. I kdyby snad místo čočky v polévce plavaly mouční červy, tak si troufám tvrdit, že by jsme jej všichni v tento den s láskou a radostí snědli protein jako protein.

Meditace. Pro mnohé neprobádané téma a v dnešní den i pro mě poprvé. Krásný zážitek opět plný uvědomění, objevování, uvolnění a nekonečné lásky.Děkujeme Jirko!

(Cesta do nitra je cestou k naprosté samotě; tam si nemůžete vzít nikoho s sebou.

7 kroků k meditaci čtěte v tomto článku)

Jóga s Peťkou, zvukový kroužek plný prazvláštních tónů z ještě více prazvláštních hudebních nástrojů, neskutečně výborné grilované sojové maso, opět kroužek radosti a sdílení svých prožitků z dnešního dne, odzbrojující přání Zuzce k narozeninám a plno radosti a smíchu nás tento den naplňovalo až po okraj J a kdo neměl dost, toho ještě nezničitelná Marťa zničila na závěrečném fit klubu zaměřeným jak jinak něž na břišní buchty.

Velké díky organizátorům, velké díky všem zúčastněným, velké díky krásnému areálu Na kopané, velké díky bezchybnému počasí, velké díky že jsem dnešní den mohla prožít právě takto.

Jsem vděčná za lidi ve Wellness centru Radosti, kteří svou odvahou, odhodláním a touhou pomáhají nám druhým objevovat krásu života v nás samých! DĚKUJI!!!

autor Stanislava Supová

Nadšený účastník kurzu a člen fit klubu.

Stáňa  vyrábí skvělé ovesné sušenky více

www.stanja.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *