Jste ve svém životě spokojení? Jestli ne, tak zde najdete možná odpověď.

Život je hodně o přijímání. V životě přijímáme spoustu situací za své.  Otázkou je, jestli přijetí dané situace je pro nás dobré nebo ne. Bez pochyby jsou v životě situace,  které musíme přijmout  a jsou i situace, které můžeme změnit.

Nedávno se v mém životě stala jedna situace, která mě celkem dost zasáhla. Co to bylo za situaci,  je teď vedlejší. Dnes v tomto článku vám chci sdělit, na co jsem díky této situaci přišel. Jsem totiž člověk, který vždy jde do sebe a hledá příčinu uvnitř sebe. A vždy dojdu k zajímavým závěrům, které mi osobně pomáhají. Takže vám dnes sdělím nejspíše svůj názor a vy s ním můžete souhlasit anebo ne.

Každý náš den se skládá z různých situací. V podstatě se kolem nás pořád něco děje. Probíhá kolem nás neustále nějaký děj. Některých situací si vůbec nevšímáme, jiných si všímáme málo. Některých více, další se nás už dotýkají a jiné nás zasáhnou. A samozřejmě každý jsme jiní. Čeho si nevšimnu já, neznamená, že druhého nemůže zasáhnout. Každý máme na ten svůj svět jiný pohled s jiným dějem a jinými prioritami, které nás zajímají více nebo méně.

Ale přeci jen máme nějaké situace společné, které se dotýkají nás všech. Každý z nás máme stejný čas, který využívá jinak. Každý z nás má jedno zdraví a každý z nás se k němu chová jinak. Každý z nás potřebuje peníze, ale nemáme je všichni stejné. Každý z nás se v životě setkává se štěstím, ale každý ho má v něčem jiném. Každý z nás se setkává s tragédií, ale každý se s tím vyrovnává jinak.

Ty situace, které musíme přijmout jsou ty, které už nemůžeme změnit. Taková smrt.  Pokud nám umře někdo blízký, tak už s tím nic neuděláme, jen to musíme přijmout. Hodně to bolí, ale čím dříve to přijmeme, tím dříve se nám bude žít lépe. Může se nám stát úraz a přijdeme o nějakou část těla. Ano, toto musíme přijmout za své a žít dále. Takových situací, které musíme přijmout a nemůžeme je změnit je málo, o to je to těžší.

Troufnu si říci, že 95% situací můžeme změnit. Jen díky různým faktorům jako jsou například rodiče, kamarádi, zprávy, noviny atd. je přijímáme za své a pak si myslíme, že máme v životě smůlu. Nebo si nemyslíme vůbec nic, jen jsme automaticky omezení. O čem mluvím? Dám zde jenom pár příkladů.

Já nikdy nemůžu být bohatý.

  • To si můžeme myslet, protože během dětství hodně slýcháme, že bohatí kradou, mají štěstí, dobře se narodili atd. My přeci štěstí nemáme, narodili jsme se blbě, a kradou jen bohatí.

Já nikdy nemůžu být hubený, ani sportovec.

  • To si můžeme myslet, protože nám bylo říkáno, že geneticky máme danou obezitu, nemáme na to pevnou vůli, nemáme sportovní nadání, sport bolí, prosím tě neblbni, atd.

Bolí mě hlava, bývám často nemocný, mám doživotní zdravotní problém (vysoký krevní tlak, cholesterol, astma, atd.) Musím brát léky, nedá se nic dělat.

  • To si můžeme myslet, protože žijeme v době, ve které je to normální. Je ve společnosti úplně normální na bolest hlavy si užít prášek, na snížení krevního tlaku brát léky, astma řešit inhalátorem. Všichni to tak v okolí mají, proč bych nemohl já?

Prostě a jednoduše řečeno. Přijmeme určitou situaci za svou, ale přitom je to situace úplně někoho jiného a ne naše.  Že si někdo myslí, že nemůže být bohatý?  Dobře, je to jeho myšlenka. Ale já. Já přeci můžu být bohatý a žít lepší život. Někdo mi říká, že nemůžu zhubnout? On mi sice nevěří, ale to je jeho věc. Já sám sobě věřím a já to dokážu.  Díky tomu, budu mít mnohem hezčí život. Je normální ve společnosti být nemocný? Možná pro ty ostatní ano. Ale já potřebuju být zdravý. Nechci být omezený. Chci si život užívat na plno a k tomu potřebuji být zdravý. Tak udělám vše proto, abych to zdraví mohl mít. Právě teď má každý z nás to, co přijal za své. Jste-li spokojení, přijímáte správně. Nejste-li spokojení, musíte změnit přijímaní.

Úplně všichni můžeme být bohatí, krásní, zdraví, šťastní a žít život plný radosti. Zaleží jen na tom, jaké myšlenky budeme přijímat do svého života. Nevím jak vy, ale já chci byt zdravý, krásný, bohatý a šťastný. A jdu si za tím. Co tedy chcete vy? Zeptejte se sami sebe, co chcete?! A pak se dle toho chovejte a přijímejte. Utíkejte doslova za tím, co vám říká vaše srdce. Dělejte to, co baví vás. To co vám vytváří úsměv na tváří. Nenechte se omezovat myšlenkami a situacemi okolního světa. Postavte se před zrcadlo a slibte sami sobě, že váš život bude šťastný život. Že v 70-ti letech budete sedět někde na krásné terase v křesle s úsměvem na tváří a s myšlenkou, že váš život stál zato.

Samozřejmě ve skupině je větší síla a pevnější vůle. Jestli chcete, to co chci já, tak tímto směrem jde celé centrum Radosti. A na této cestě velmi rádi uvítáme nové tváře. V případě zájmu neváhejte nás kontaktovat.

Přeji vám krásné chvíle plné radostí a přijímejte situace, které vám dělají radost a úsměv na tváři.

kouč pro zdravý život Jan Jurek

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *