Jsem VÍTĚZ aneb závod pro každého

Letošní běh pro radost HERBI CUP 2016 startoval opět v nádherném prostředí na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Pro ty, kteří neznají vznik ani historii tohoto „závodu“, jen pár slov na začátek. Před pěti lety vymyslelo několik nadšených sportovců z Wellness centra Radosti ve Frenštátě pod Radhoštěm, závod “sám se sebou“ a dalo mu název HERBI CUP a od té doby se toto setkání uskutečňuje pravidelně a připojuje se rok co rok stále více lidiček. Hlavní myšlenkou bylo běhání pro radost a běhání v přírodě. Tak jako se v celém světě ubírá stále více lidí k duchovnosti, znovu objevuje podstatu života a bytí vůbec, tak ze stejného důvodu se stále více a více lidí uchyluje k běhání nebo chůzi v přírodě. Prostě najednou jsme si začali uvědomovat, že do té přírody patříme. Že do ní patříme stejně tak, jako srnka, zajíc či bažant a které najednou můžeme potkávat.

Letos se i přes nepřízeň počasí dostavilo na start (místo sezení u televize, což se mnohem víc nabízelo) více jak 5o nadšenců vstříc novým výkonům, a to z blízkého okolí, ale i ze vzdálenějších míst. Ukázalo se, že zdánlivě špatné počasí – chladno a déšť – bylo pro všechny velkým požehnáním, neboť díky nádherně vlhkému vzduchu se skvěle dýchalo. Bylo úplně jedno, zda si účastníci trasu pouze prošli, nebo zvolili běh, důležitý byl výkon a odhodlání. Byl to naprosto úžasný pohled sledovat běžící, nebo ty s hůlkami, jak se usmívají, protože je to prostě baví.

Atmosféra závodu byla vážně nádherná a plná energie. A co bylo ještě úžasnější, že hned po skončení závodu na nás vykouklo sluníčko a svítilo až do večera. Lépe to opravdu vyjít nemohlo. Při pohledech na všechny ty nadšené lidičky cítíme velkou radost, vděčnost a možná i spokojenost. Děkujeme všem, kteří tuto neděli 3.7. 2016 přišli podpořit 5. ročník HERBI CUPU 2016 a tím i tradici tohoto skvělého závodu a podíleli se na perfektní atmosféře celé akce.

Jak vnímal závod jeden z účastníků – Luděk:

Pohyb na čerstvém vzduchu za každého počasí mi není cizí, a tak jsem se rozhodl zúčastnit se poprvé akce pořádané Wellness centrem Radosti. Na každém z nás bylo rozhodnutí, zda zvolí jedno, dvě nebo tři kola cca 6 km dlouhé trasy s celkem slušným převýšením. Trasa byla výborně značena a měla i dvě občerstvovací stanoviště. Před samotným startem všichni obdrželi podpůrné prostředky ve formě úsměvu a speciálního nápoje, určeného pro vytrvalostní sport a po rozcvičení se šlo na věc.

Odhadem nás bylo asi padesát stejně naladěných lidiček, kteří byli odhodláni udělat něco pro své zdraví a mnozí, jako já, chtěli překonat sami sebe. Proč si dávat malé cíle! Tak jsem všem nahlas řekl, že chci běžet tři kola, i když ve mně byla malá dušička, jestli je vůbec uběhnu – bez tréninku a zkušeností z běhání delších tratí.

Jenže za dobu spolupráce s Wellness centrem Radosti, speciálně v kurzu Jídlo jako Radost, jsem se naučil, že sto procent všeho je v naší hlavě a tu mám teď čistu a odhodlanou podstupovat výzvy, na které jsem doposud nebyl připraven ani pomyslet. Tři kola jsem uběhl a místy i ušel, ale nestydím se za to, ani za čas, který mi to trvalo. Jedno vím určitě. Příští rok se zúčastním opět a budu se snažit překonat svůj vlastní čas a vlastní vůli. Za ten blažený pocit v cíli to stojí.

Děkuji všem organizátorům, za bezchybnou přípravu celé trati a vytvoření příjemného zázemí celého závodu.

Nejlepší zlepšení oproti minulému roku:

Dagmar Kubicová o 19 min na 1. kole
Anežka Vojtková o 23 min na 2. kolech
Tomáš Pargáč o 18 min na 3. kolech

Výsledky výzvy Centra Radosti z minulého měsíce:

Tomáš Pargáč (svaly)
Dan Jalůvka (tuky

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *