Jsem obklopená lidmi, kteří mi jdou příkladem – Kamča 23 let

kamca

V květnu 2011 jsem mohla stát u zrodu tohoto inspirativního místa. Nejen centrum Radosti samotné prošlo spoustou změn- od otevření Jeníkovy klubovny, později nazvanou Nutriční klub až po Fit klub, kroužek osobního rozvoje a podobně, ale samotnými změnami prošli i lidé, kteří tohle zázemí vybudovali a také všichni lidé, kteří centrem kdy prošli. Budu mluvit o tom, co jsem se tady naučila a co mi to dalo, ale ve skutečnosti vše stále probíhá v přítomnosti – a to tak, že se ještě stále učím a stále mi to něco dává.

Díky centru Radosti jsem se naučila upravit si špatné stravovací návyky a odbourat si tak některé zdravotní problémy, které naštěstí byly malé, protože jsem se rozhodla je řešit. Naučila jsem se milovat to, co nám sama příroda poskytla, a to je čistá voda. Dokonce jsem se tady naučila i vařit.

Centrum Radosti pořádá každý rok několik skvělých zážitkových víkendů, které jsou přístupné pro všechny. Naleznete zde cestu sami k sobě a dozvíte se spoustu užitečných informací z oblasti stravy, psychiky, pohybu a vylepšení své finanční situace. Naučila jsem se, jak správně cvičit. Pochopila jsem, že pohyb je taky důležitý nejen na tvarování postavy a zlepšení fyzičky, ale i na tak křehkou oblast jako je psychika. Centrum Radosti mě naučilo prožívat RADOST a zbavovat se negativních myšlenek a pocitů, které se hromadily jako odpad.

Je skvělé sledovat, kolik lidí se zde od začátku ukotvilo a nadchlo. Jsou lidé, kteří tady jednou, dvakrát, párkrát projdou a už se sem nikdy nevrátí. Ale tak to má být, to je totiž jejich cesta a asi mají být úplně někde jinde. Přesto se zde schází stále více a více lidí.

Ve škole jsem obklopena lidmi, kteří jsou mí přátelé a mají „běžné“ studentské a jiné problémy. V rodině jsem obklopena lidmi, kteří mě vychovali, milují a dovedli k prahu dospělosti. Tady, v centru Radosti, jsem obklopena lidmi, kteří mě dále rozvíjí a vidí očima dopředu, když já začnu pochybovat. Chodím se zde „dobít.“

Každý máme nebo jsme měli rodinu, skládající se minimálně z lidí, kteří přivedli tak skvělé bytosti (nás) na svět. Rodina by měla znamenat lásku, pochopení, jistotu, pocit bezpečí, podporu a podobně. Ne u každé rodiny, ale byly uvedené prvky zastoupeny. Já osobně jsem v rodině poznala lásku, ale zbytek někam vymizel. Teď mám rodiny dvě. Jednu tu, jak už jsem řekla, co mě vychovala, miluje mě a naučila společenským pravidlům, čímž taky nakrmila moje ego. Moje druhá  rodina je na náměstí Míru 13. Místo, kde vás přivítají s otevřenou náručí, podporují váš růst a to nejen duchovní, ale i finanční. Rodina, jejichž členové se na sobě snaží pracovat, tím jdou příkladem i vám, jsou stále pozitivně naladěni a obklopeni svými sny, které se snaží realizovat, a to je ta motivace. Vždy rádi pomohou, poradí, navedou – od toho je tady máme.

Centrum Radosti je jedna velká rodina, před kterou se nemusíte stydět projevit své emoce – nikdo vám tady nebude říkat tak otřepanou frázi „nebreč, kluci přece nebrečí.“  Anebo „neřvi, nebo ti ještě přidám.“

Je to jeden tým. Nikdo není nadřazený, nikdo není podřazený. Je odbouráván váš strach a vaše slabost.Naopak je vyzdvihována vaše odvaha a víra ve vás. Kdybych tady tehdy nepřišla, nevím, kdy a jestli vůbec bych se dostala na cestu, tak důležitou a tou je sebeláska a nekonečné projevy vděčností. Jak se můžete dívat pozitivně na svět a milovat lidi kolem sebe, když to nedokážete ani sami se sebou?

Buďme vděční za to, co v životě máme, ale i nemáme. Buďme otevření všem pozitivním myšlenkám a ty negativní si vůbec nepřipouštějme. Naučme se oceňovat sami sebe a stejně tak i ostatní. Naučme se dávat tělu správnou výživu, která se přemění na správnou energii. Naučme se dávat svému tělu pohyb. Uvědomuje si vůbec vaše lenost, že máme obě nohy, obě ruce, obě oči, dýcháme bez přístrojů, jsme schopni polykat a vylučovat sami potravu a podobně? Kolik lidí na světě nemá nohy, ruce, oči sluch, je napojeno na přístroje nebo má nějaký jiný handicap, a přesto by rádo dělalo nějaký sport, ale nemůže – anebo mají tolik odhodlání, že i přesto všechno se snaží to dokázat a jít za svým snem a jsou mnohdy lepší, než my „zdraví.“ My máme všechno a přitom si myslíme, že nemáme nic.

Neradi cvičíte doma sami – nebaví vás to? Nevíte, co jíst, aby mělo tělo energii a bylo „šťastné“? Nevíte si rady se svým životem a máte pocit, že vše se děje schválně a jen vám? Pokud nevíte, jak se nastartovat, jak začít, jak pokračovat, nebo jednoduše potřebujete jen s něčím poradit a hlavně byste chtěli změnit něco, v některé z oblastí vašeho života, pak je tohle to vhodné místo – centrum Radosti. Nevím, jestli je to to pravé místo pro vás, ale nevíte to ani vy, pokud jste tu ještě nebyli. Spousta lidí vám bude říkat i negativní věci spojené s tímto centrem, ale jen proto, že sami nejsou schopni jít za svými sny a dosáhnout svého cíle. Je pak jen na vás, jak dalece se chcete vy změnit a jestli se necháte ovlivnit okolím. Mě osobně je tam neskutečně dobře a těžko se mi vždy z centra odchází.

Tito lidé vám ukážou směr, kterým se může vaše cesta ubírat. Mohou jít za vámi, před vámi, vedle vás, ale nikdo nemůže jít za vás!

Projevuji vděčnost za centrum Radosti a cestu k Sebelásce.21 let jsem spala – Přeji vám všem, kdo to teď čtete, stejné probuzení, které potkalo i mě.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *