Jednou za rok porušujeme zásady zdravé výživy

Pravidelně připravujeme ochutnávky zdravých pokrmů pro účastníky kurzu Jídlo jako radost, ale tentokrát jsme to s blížícími se Vánocemi pojali trochu netradičně. Do nabídky proteinových jídel jsme zařadili několik vánočních tipů. Přestože byly tyto ochutnávky cíleny především na účastníky kurzu, potěšila nás hojná účast nových hostů. Jedním z nich byl Petr, který poznal kouče Centra Radosti doslova před pár dny a hned se rozhodl navštívit ochutnávky. Petr je naše krevní skupina a o svůj prožitek z ochutnávek se podělil i s vámi.

Petr napsal:

Přiznám se, mám rád Vánoce. Kvůli jejich atmosféře, ozdobenému stromku, kaprovi, dárkům, také jídlu a zejména sladkostem.  Jedenkrát za rok tak cíleně porušuji zásady zdravé výživy a pochopitelně v skrytu duše mám z toho výčitky.   Proto mě zaujala na facebooku (FB) pozvánka na akci Wellness Centra Radosti (WCR) ve Frenštátě pod Radhoštěm, která slibovala ochutnávku netradičních vánočních pokrmů s podtextem:  „Jak zvládnou Vánoce bez výčitek“. Hm, tedy akce pro mě jako stvořená.

Takže jsem se přihlásil a vydal se na místo konání.  Očekával jsem standardní raut s netradičními pokrmy a hezkými hosteskami.   Ovšem to by organizátorem nesmělo být Wellness Centrum Radosti.

Ano, prostřený stůl plný netradičních pochutin zde byl, nebyly tam sice hostesky, ale půvabné a inteligentní „koučky“ je plně nahradily. Hlavně tam byl zajímavý program, od úvodního slova Katky přes motivační proslov Veroniky až po ukázku přípravy netradiční čokolády a pudingu, kterou profesionálně předvedla Hanka.

Vše probíhalo v perfektní atmosféře. Potlesk na otevřené scéně sklidili především absolventi „Kurzů správného stravování“, kteří nechali spoustu kilogramů a centimetrů své původní hmotnosti “ve skříni“ v Centru.

No a pak začala vlastní ochutnávka.  Na stole byly připraveny pokrmy, o nichž jsem v životě neslyšel.  Vypadaly však skvěle, ale budou i tak chutnat?  S určitým despektem jsem ochutnal pomazánku nazvanou „Hummus“, vyrobenou s cizrny a sezamové pasty. Divný název, že ale chutnala výborně! A co teprve bramborový salát bez brambor?! Nenapadlo by mě, že brambory v něm plnohodnotně nahradí cukety a celer.  Skvělé byly také pohankové placičky se sójovým masem.

Ovšem k mým favoritům patří zejména datlové kuličky s kokosem, čokoláda ze sušeného ovoce, anebo puding z jáhel s ovocem.  Tyto pochutiny asi nebudou chybět i na našem štědrovečerním stole. Ale rád vyzkouším i další jídla podle receptů, který jsem při odchodu dostal.

Z akce jsem si také odnesl zjištění, že ve Frenštátě pod Radhoštěm existuje neuvěřitelná komunita lidiček, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu zdravého životního stylu, jsou schopni spolu krásně komunikovat a jsou úžasně akční a ochotní pomoci těm ostatním. Ve finále to obohacuje a posouvá dopředu všechny, kteří se do projektu zdravého životního stylu zapojili, anebo teprve zapojit hodlají.

Škoda, že nejsem místní, určitě bych se k nim připojil, už jen pro tu společnou motivaci posunout život správným směrem. Tak vida, začalo to ochutnávkou jídla a je z toho skoro filozofická esej.

Tak šťastné a veselé Vánoce s jídelníčkem od WCR, podle kterého určitě nepřiberete!

Komentáře
  1. advance napsal:

    SPECIAL OFFER : cash advance loans in virginia For Women Herbal on SALE , Buy Viagra For Women Herbal shop online .

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *