Halloweenský fit klub speciál ve Valmezu

Opět jsme tu měli akci názvem: „Od města k městu“ a mohu s upřímným srdcem říct, že je to velmi podařená věc. Nevím, kdo přesně ji vymyslel, ale i přesto mu chci poděkovat , protože to není jen tak nějaké běžné setkání, je to super zábava, super cvičeníčko a super zážitek!

Za okny se nám již pěkně vybarvil podzim, brzy se stmívá a zima začíná vystrkovat své první drápky. Teploty jdou rychle dolů a člověku se najednou ani nechce vyjít z domu. Známe to asi všichni. Ale jelikož jsem měla možnost být na předešlých akcích, tak i přesto, že se mi nechtělo, nejraději bych seděla s hrnkem dobrého zázvorového čajíku u televize, jelo se.

Společně s holkama nám cesta krásně ubíhala, všechny jsme se moc těšily. Občas jsme trochu bloudily, ptaly jsme se na cestu a všichni nám ochotně vysvětlovali, kudy že to vlastně máme jet. Vzpomínám si na mé dřívější stresy, kdy jsem byla vynervovaná a podrážděná, že něco nestihnu, že někde nebudu včas. A právě v ten den jsem si uvědomila, že budu přesně tam, kde mám být, a že tam budu právě tehdy, kdy tam mám být.Ten pocit, že je o nás postaráno, a že na nás je jen to, abychom se pořádně těšily a byly naladěné na tu správnou notu. K nezaplacení!

Konečně jsme dorazily na místo, včas a skoro na minutu přesně. Proti nám se vyřítil chumel smějících se lidiček, obličeje pomalované dýněmi, na hlavách špičaté klobouky.

Páni, jsme tady vůbec správně? Samozřejmě že ano! Tahle super akce je totiž také o tom, abychom potkávali a poznávali nové lidi, nové přátele. Abychom se mohli podělit o své zkušenosti a zážitky a vědět, že naše slova padají na úrodnou půdu, že možná někoho i my budeme inspirovat a pomůžeme mu, aby se rozhodl a začal třeba…

 

…začal třeba tvořit a plést si na Vánoce pořádnou VÁNOČKU!!! Zuzka s Verčou (koučky Centra Radosti ve Frenštátě p. R.) nám předvedly, jak se jim krásně zlepšila fyzička, makají na sobě ještě mnohem více a to již skoro dva měsíce, protože si daly jednu obrovskou výzvu a to… to si prosím přečtěte na stránkách centrumradosti.cz a nebo se k nim přidejte na Facebooku do skupiny Cesta za vysněnou postavou.

A nebo si prostě jen přišli pořádně zacvičit, udělat něco pro své zdraví. Jednou z takových sportovců jsem i já. Ještě nedávno mým jediným sportem bylo zmáčknout knoflík ve výtahu, protože jít po schodech byl pro mě nadlidský úkon. Dnes po skoro osmi měsících jsem nadšená a mile překvapená. Opět jsem si potvrdila, že to jde. Pomalu, polehoučku, hezky přidávat a najednou je z půl minuty hodina a člověk se na cvičení ještě těší!

Důkazem toho, že je správné tyto akce pořádat, je třeba i to, že se nás tentokrát sjelo 54!!!

Tolik ženských, ale i chlapů, sem tam nějaké to neposedné dítko. Celé rodinky nadšených sportovců. A mě se to moc líbí, když vidíte, že holkám přijela jejich 85-ti letá babička. Ta by už měla doslova právo na to sedět doma u televize a přesto místo toho sedla do auta a jela. A nejenom to. Babička s námi opět cvičila!!!

DSC_0124

Nebo Zuzčina mamka. Když jsme si vyprávěli a sdíleli naše úspěchy (o tom až později), viděla jsem na ní tu nedůvěru a zároveň i to, jak se pomalu začala zamýšlet a zaobírat myšlenkou, že na tom správném stylu něco asi opravdu bude?! Že to přeci nemůže být jen tak, tolik lidí a ty výsledky, které mají?! A taky že je!!!

 

Zároveň jsem si všimla jedné maličkosti. Když Zuzka vyprávěla svůj příběh a ještě navrch přidala svoji výzvu a to, jak se k ní přidávají další a další lidičky, její mamka najednou seděla vzpřímeně, pozorně ji sledovala. Byla na ni totiž hrdá. Opravdu to šlo v tu chvíli doslova vyčíst z její tváře, z jejího výrazu.

Jak úžasné je vědět, že naši nejbližší s námi chtějí trávit svůj volný čas, jak je super ten pocit vidět přátelé, známé a kamarády s úsměvem (a pořádně zpocené a červené) vedle sebe. A přitom stačí tak málo. Stačí o tom jen mluvit. Zmínit se i těm, do kterých bychom to nikdy neřekli. Ále, ona by stejně nešla, ona nesportuje… Manžel by se mi vysmál, děti mají jiné zájmy… A přitom to ani nezkusíme. Promarníme tak šanci ukázat i jiným, že je někde místečko, kde se člověk může cítit lépe a být tak šťastnější, spokojenější a zdravější!!!

Navíc pro nás holky přichystaly speciálního hosta. Kateřinu Sváčkovou.

 

Když mluvila o sobě a o své minulosti, ve které se zmínila jen tak letmo o aerobiku, začala jsem mít trochu obavy. V dušičce jsem si říkala, ajaj to bude jen samé poskakování a kroky, které neumím. No a nakonec to šlo všechno jako na drátkách, ani mi nepřipadalo, že něco neumím, nezvládnu! A dokonce jsme udělali hada, proplétal se tělocvičnou a jestli na někom byla znát únava, dostal pořádnou porci energie od těch ostatních.

 

Takže co dodat? Super akce se super lidmi, podpořená zdravou a prospěšnou stravou, setkání stejně pozitivních a dobře naladěných lidí, úžasná atmosféra, dokonalá příprava a péče pořadatelek. Děkuji vám všem a doufám, že se budeme vídat čím dál častěji a ještě ve větším počtu.

 

Co třeba již 28. 11. 2014 v Novém Jičíně???

Přijměte naše pozvání, opravdu velice rádi vás všechny uvidíme a dáme si zase společně pořádně do těla!!!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *