Wau tolik lidí pohromadě to je energie přímo hmatatelná

Je 17.2.2016 a scházíme se na fitklubu speciál v Kopřivnici. Venku je nevlídné počasí smráká se a přes to přichází 51 návštěvníků, je to silný zážitek, vidět tolik lidí, kteří chtějí v životě udělat změnu a proto i v tomto upršeném počasí přišli a nezůstali doma u televize, vínečka a jídla.

Koučové z centra Radosti vaří čaj, který nás parádně prohřívá a co úplně nevnímáme i pročistí ledviny a nakopne metabolismus. Hudba je připravená a jdeme na značky do tělocvičny. Wau tolik lidí pohromadě to je energie přímo hmatatelná. Jde se na věc, Zuzka s Dančou jdou do akce a ukazují nám jak se prohřát. První kapky potu jsou tady, a to je signál, že tělo je rozehřáté, připraveno do akce. Jdeme na posilovačku, a to pěkně, všech partií popořadě. Au to bolí, a to je dobře, protože co bolí to roste a zpevňuje se.

Opět nalézáme další svaly, o kterých jsme nevěděli, že je máme. Paráda přicházejí ke slovu endorfíni a přesto, že je to makačka, tak všude kolem sebe, všichni vidíme samý rohlík ve tvářích. Energie roste a radost z pohybu taky. Přichází Tomáš a jdeme posílit záda. Jeden cvik za druhým a zase cítíme a vnímáme svaly, o kterých jsme nevěděli. Ještě prkno a prkno a prkno, což je jeden z nejúčinnějších cviků na celé tělo včetně zad a jdeme na protažení.

Strečing, který je stejně důležitý jako posilování je procvičen a jdeme se posilnit. Ano je třeba po cvičení, abychom tělu doplnili cukry a bílkoviny, dopřát mu v tzv. v metabolickém okně vše potřebné, aby se mohlo tělo začít regenerovat. My to splňujeme lahodným koktejlem a pomalu usedáme v kruhu v tělocvičně.

Hlavní host Tomáš je připraven a jde se s námi podělit své desetileté zkušenosti v oblasti reflexní terapie, nyní konkrétně zad. Zkoušíme dělat hmaty, kterými si uvolňujeme svalstvo a bloky a ono to sem tam bolí, ale stejně nejdůležitější je, že si dovolíme vnímat své tělo. Vnímáme, jak je důležité se o sebe starat, abychom byli ve zdraví a kondici.

Bolavá páteř nám dává najevo to, že se o ni nestaráme ve formě různých zdravotních komplikací. Tím, že se o ní začneme starat se jich můžeme nadobro zbavit. A opět platí to staré známé, nestačí jen chtít, ale je třeba to začít dělat! Více čtěte v článku zde

Díky Tome za toto uvědomění a za zkušenosti. Je skvělé, že se můžeme na takových akcích scházet a obohacovat se navzájem.

My lidé můžeme měnit své životy, pokud se rozhodneme jednoho dne chtění přeměnit v čin. Můžeme si zpátky vzít moc a sílu, kterou jsme odevzdali systému. Ten systém je jako velmi silná řeka, která je plná představ o tom jak má vypadat život a tyto představy se nám snaží od malička namontovat do hlavy rodiče, škola, přátelé, kamarádi, zaměstnavatel, tisk, televize, internet a další.

Pomalu a polehoučku nás učí, že je normální být obézní, nemocný, nesebevědomý, že musíme pořád něco nakupovat, že o našem zdraví rozhodují lékaři a jíst máme to co nám ukazují v reklamách média, a další nepravdy. Tím, že je to velmi pomalé a trvalé, tak se to jednoho dne může stát naší pravdou. Je to však pravda falešná a není to skutečný život. Máme však možnost se z této řeky dostat a prozřít na ostrově zvaném skutečný život.

Na ostrově, kde je bezpečí, otevřenost, kde nemusíme s nikým a ničím bojovat a vítězit nad druhými lidmi, kde můžeme konečně být sami sebou v té nejláskyplnější podobě. My v tomto kruhu, zde v tělocvičně cítíme, že jsme udělali první nebo již více kroků k tomu, abychom na tomto ostrově žili ten skutečný život. My lidé jako jednotlivci máme tu moc, pomocí sdílení s dalšími lidmi formou slova, emailu, telefonátu, sdělovat,  že je možné z té velmi silné, nepravdivé, umělé a velmi prudce tekoucí řeky vystoupit na ostrov života a zcela od podstaty změnit svůj život, tak aby byl šťastný a nebyl umělý. A to že je to skutečné nám ukazují příběhy lidí, kteří to udělali a rozhodli se pro změnu.

Zuzka tyto lidi zde v kruhu zve, aby se s námi podělili o svou cestu ke skutečnému žití ve zdraví a lásce. Ty příběhy jsou velmi silné a jsou inspirativní pro nás pro všechny. Děkuji, že i já jsem se rozhodl systém opustit a vstoupit na ostrov bezpečí, upřímnosti, lidskosti a lásky.

Jsme tady i pro tebe, pro vás a pokud přijde chvíle, kdy prozříte a uděláte krok ke svobodě, jsme připraveni být vám po boku v prvních krůčcích na tomto ostrově.

Přejeme vám krásné žití

autor článku Jiří Šulc
více o Jirkovi zde
fotogalerie

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *