Buď fit v Kopřivnici

V pátek 29.8. jsme se opět sešli na úžasné akci, kdy jsme se přesunuli z Frenštátu do Kopřivnice. Sportovní odpoledne se neslo v duchu „od města k městu“ včetně Valašského Meziříčí. Hned na úvod jsme se tak mohli seznámit s Janičkou Palackou , která provozuje Wellness studio právě ve Valmezu.

Nejdříve jsme se  museli pořádně rozehřát a protáhnout, což je před sportem (ale i po něm) nezbytné. Ať už pro zlepšení výkonu, ale hlavně tak předejdete možným zraněním jako je např. natažení svalů nebo vymknutí.

 

Když jsme zahlédli Katku jak si bere do ruky megafon, bylo nám jasné, co přijde. Lidé se stále vymlouvají na to, že nemají čas si zacvičit, že některé druhy sportu jsou pro ně náročné a nebo že mají doma málo místa. Katka nám ale ukázala, že to jsou opět jen naše výmluvy. Velkou výhodou kruhového tréninku je to, že kromě silových schopností rozvíjí také vytrvalost. Pomůže vám s formováním svalů, spalováním tuků a zvyšováním celkové kondice. Jeho smyslem je, abyste po skončení jednoho cviku co nejdříve zahájili další, není zde proto prostor pro pokles tepové frekvence a celkové zklidnění. Odpočinek přichází na řadu až po odcvičení celé série cviků.

30 dlouhých a opravdu doslova vydřených sekund na jednom místě a rychlý přesun na další. Provádět cviky poctivě, snažit se je dotahovat, jednoduše neflákat to. Sedy, lehy, výpady, kliky, pěkně z jednoho stanoviště na druhé. První kolo, mě osobně, připadalo lehké, opravdu jsem se cítila dobře. Ovšem Kačka zavelela a dali jsme si ještě jedno, tentokrát 45 sekund.

A tentokrát opět přišlo uvědomění, že je stále na čem pracovat!

Když jsem polevila, už tady byla Kačka a dohlížela na to, abych znovu správně propínala nohy, abych je nezapomněla vystřídat. Hned mi to dodalo další sílu. Neměla jsem moc času koukat kolem sebe, ale když už jsem zachytila něčí pohled, bylo v něm vidět to stejné odhodlání a nadšení, s jakým jsem do toho šla i já.

Po cvičení nastal čas na vyhlášení výsledků výzvy FIT na SVALY.

 

Předání výher a vyhlášení NOVÉ výzvy FIT zvýšení bazálního metabolismu (BMR se snižuje s věkem a ztrátou svalové hmoty. Naopak se zvyšuje díky kardiovaskulárnímu cvičení a nárůstu svalové hmoty.) O těchto akcích se dočtete více na stránkách www.centrumradosti.cz. Svůj BMR můžete rovněž podpořit lahodným šejkem. Tentokrát jsme vydatně povečeřeli poctivý,čokoládový s banánem a chutnal jak jinak než skvěle!

20140829_181611

A na závěr se slova ujala Adélka. Posuzujete stále své okolí? Jaká je vaše představa o dokonalosti? Jaké hodnoty si přinášíme z dětství a jak se tyto priority časem mění? Opravdu zajímavé téma k zamyšlení a pro „více pokročilé“ i následné použití v reálném, přítomném životě. Čas nás ale opět doběhl, nastalo velké loučenía ještě cestou domů, kdy jsme byli doslova plni zážitků a endorfinů, jsme si slíbili, že za měsíc se zase sejdeme.

Opět chci pozvat všechny lidičky dobré vůle a odhodlání začít se sebou něco dělat, nepromarněte šanci a přijďte si s námi zacvičit! A jestli máte ve svém okolí někoho, kdo stále váhá, nebo se stydí, přiveďte ho nebo ji s sebou!

S námi to dá!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *