2 rozdíly mezi obyčejným a neobyčejným člověkem

Neobyčejný neznamená pouze to, že vlastním jachtu, luxusní auto, nebo miliardy na kontě. Neobyčejným už se stávám, pokud jsem zodpovědný za svůj život, znám odpovědi na otázky, umím reagovat a mám schopnosti.

Velkou část, kterou si můžeme ovlivnit, máme ve svých rukou. Pouze malou část neovlivníme. Tím myslím to, že pokud nás srazí auto nebo přejede vlak, tak je zde malá pravděpodobnost, že bych tomu mohli zabránit. Takže důležité je, abychom se soustředili na to, co ovlivnit můžeme a jen my to můžeme změnit.

Naše společnost tíhne ke KOMFORMITĚ. Chce, abychom byli součástí davu, jednali a mysleli stejně, ale to je to, co člověka zabíjí. Tak například televize. Jsme zvyklí si pouštět televizi a poslouchat to, co se ve světě děje a jaké katastrofy se udály. Všichni žijeme ve světě, který nemůžeme ovlivnit například naši politiku, ekonomiku, počasí, pomluvy, drby. To je mimo náš dosah.

O čem se mluví v televizi? Právě o těchto věcech. Chce se po nás, abychom pustili ze zřeteti to, co můžeme ovlivnit. Abychom každý den udělali něco pro sebe. V době, kdy přijdeme z práce budovali si návyky, které nám zlepší kondici, naučili se nový jazyk. Vyčnívat z davu, umět něco navíc, to naše společnost nechce.

Máme jakýsi společný důvod, proč tady na tomto světě jsme. Všichni hledáme další část naší skládanky. Na takové školení, kde jsem právě slyšela tyto myšlenky od člověka, který mě nesmírně inspiruje jsem si přijela právě pro její chybějící část.. A na každém školení nacházím další kousíčky, střípky

Všichni toužíme po štěstí.

Existují 2 věci, které vedou ke štěstí.

  1. Šťastná náhoda – věříme na náhody, to byla náááhoda, doufáme a modlíme se. Přijde to, když neočekáváme a odejde, když to neočekáváme.
  2. Kompetence – schopnost zvládat určité dovednosti v lásce, rodině, práci, financích…

Pokud máte štěstí celý život, máte kompetenci. To je důsledek toho, co se v životě člověk naučil a jaké dovednosti nabyl. Jen pár lidí investuje čas do osvojení nových dovedností. Málo lidí přidává hodnotu sami sobě, věnují čas  tomu, aby se zlepšovali.

Většina lidí, která se vrátí domů z práce koukají na televizi, uvaří si jídlo, surfují na netu. Prostě chtějí vypnout.

Život ale ukazuje, že odpojit se od svého života není až tak správné. Začnu zítra, pozítří, dám si nové předsevzetí on nového roku, ale nakonec  vše zůstává stejné a nespokojenost se jen prohlubuje.

Výzva je to, že vezmeme život do svých rukou. Odpověz si na otázku: Jaká je má životní filosofie?

Ty jsi přece člověk, se kterým budeš žít nejdelší část svého života. Jak důležitý je pro mě tento partner. Chci být pro sebe nejdůležitějším partnerem života?

Myslíte si, že když půjdete na nějaký rychlokurz tak k tomu stačí, že se naučíte novým dovednostem? Z mé zkušenosti plyne, že to nejde. Jsou to jen malé střípky.

Obyčejní lidé velmi často mají naději. Věří, že jim to vyjde. O naděje mluví lidé, kteří ztratili kontrolu nad svým životem.

Myslíte si, že piloti letadla mají naději? Naději, že dobře přistanou? Asi ne. Nebo stavitelé mostu mají naději, že mosty vydrží? Myslíte si, že doktoři, když jdou na operační sál si řeknou, tak doufejme že operace vyjde.

Ne, život s námi nesmlouvá. Přesně propočítaný plán vede k úspěchu.

Dobrá zpráva je, že to nejtěžší je začít. Rozhodnout se a udělat první krok.

Velmi často život funguje  tímto způsobem.

Hojnost přichází těm, kteří na tom pracují. Obyčejní lidé proplouvají životem a jakž takž to jde. Svět je tvořen lidmi, kteří se bojí chybovat.

Neobyčejní lidé mají jasný směr.  Udělají chybu a učí se z ní. Málokdo si pamatuje, jaký byl náš první krok někdy ve dvou letech jsme museli být velmi šťastni, že jsme se naučili chodit. Vyšli jsme z komfortní zóny. Nebylo to jednoduché, ale chtěli jsme začít protože jsme viděli, že to jde. Stali jsme se mistrem po několika pádech a chybách. Znova a znova.

Moje rada na závěr zní.

Učte se od těch, kteří mají výsledky. a když opravíte chybu to způsobí že se stanete Mistrem.

Neexistují zkratky, ale může to pro vás být cesta bezpečná, pokud už někdo před vám stejnou cestu zvládl. Pak je to bezpečné.

Můžete následovat kroky podle ověřených návodů. Spousta lidí se mě ptá: Ty jsi zase na školení? Zase pracuješ? Ano na takové školení přijíždějí lidé, aby mě inspirovali a já mohla opravovat své chyby a měla lepší výsledky. A také proto, že je to to skvělý pocit zjistit, že na své cestě nejste sami.

Každý z nás má své sny, ale nikdo z nás nechce žít pouze ze snů. Chceme plán, aby se náš sen stal zkutečností. Znáte to, už mnohokrát jste něco chtěli a později jste si řekli, že to vlastně ani tak nechcete a nepotřebujete. To je past

Je potřeba vzít zodpovědnost do svých rukou. Mít plán na všechno i na dražší pár bot. Mít menší, střední a velké cíle.

Vtip je v postupu k cíli ne jak je to daleko. Bude se vám dařit a budou existovat dny blbec. Bude to vypadat, že se vše sype. Ubezpečte se, že i v tyto dny postupujete dopředu. Jsou dny, kdy budete muset hodně vydávat. Ubezpečte se, aby jste vždy alespoň malou část uspořili. Někdo neuspoří vůbec nic a vy budete mít ze sebe ten skvělý pocit že jste to dokázali. Naučte se překonávat překážky. Zítřek bude lepší  a až vstanete ráno z postele bude z vás lev nebo lvice.

Náhoda ovlivnit nejde, ale zbytek si zařídíte vy.

Nenechte si nikým a ničím ukrást svůj sen. Nenechte se stáhnout do průměrnosti. Budoucnost děsí ty, kteří nemají nad svým životem kontrolu. Dokážete to!

Rokl 2016 už začal a jaký výsledek?  Nedělejte si starosti co se stane v dalších letech. Starejte se co s tím uděláte. Staňme se neobyčejný člověkem.

Autor článku kouč Zuzana

Čerpáno se školení Speckakulár 2015

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *